Akyaka Dalyan turu, Akyaka Marmaris merkezine sadece 25 km. mesafe bulunan ufak ve şirin bir Ege kasabasıdır. Akyaka son yıllarda tatilciler için oldukça popüler ve ilgi çekici tatil beldesi haline gelmiştir. Akyaka küçük bir kasaba olduğu için ve yeterli sayıda misafir olmadığı için Akyaka Dalyan turu, Akyaka merkezinden düzenlenmemektedir. Tatilini Akyaka'da geçirmek isteyen misafirler birçok günlük tur için olduğu gibi Akyaka Dalyan turu içinde Marmaris'ten düzenlenen günlük turlara katılmak durumundadır.

Akyaka Dalyan turu için birçok misafirimiz toplu taşıma ya da kendi araçları ile tura katılacakları gün Marmaris merkezinde bulunan ofisimize gelmektedir. Ofisimizin konumunu aşağıda bulabilirsiniz.

Akyaka Dalyan turu güzergahı;
Akyaka'dan, Marmaris merkezi toplamda 25 km. ve ortalama 30 dakika sürmektedir. Marmaris'e kendi araçları ile gelen misafirlerimiz, ofisimizin çevresinde bulunan araç park yerlerine arabalarını park ederek tura katılabilirler.

Toplu taşıma ile gelen misafirlerimiz için ise Marmaris otogarından servisimiz bulunmaktadır. Dalyan turu, tekne ile düzenlenmektedir. 3 farklı teknemiz mevcut ve tura katılacağınız günün yoğunluğuna göre hangi tekne olduğu bir gün önce belirlenmektedir. Teknemiz, Marmaris limanından sabah 09:00 da hareket etmektedir. İlk olarak cennet adasında 30 dk. Yüzme molası vermekteyiz.

Akyaka Dalyan turu güzergahı için ilk ziyaret noktamız, İztuzu plajı (kaplumbağa sahili) burada ortalama 1 saat mola veriyoruz. Burası dünyada sayılı ve özel bir plajdır. Yılın belli dönemlerinde caretta caretta kaplumbağalar bu plaja yumurta bırakmaktadır. İztuzu plajında bulunan Caretta rehabilitasyon merkezlerini ziyaret edebilir ve dev carettaları gözlemleyebilirsiniz.

İztuzu plajındaki molamızdan sonra küçük piyade tekneleri ile Dalyan nehrinde 1 saatlik tekne turuna çıkıyoruz. Dalyan köyünün yanından geçerek çamur havuzlarına gidiyoruz. Çamur havuzlarında ortalama 1 saat mola veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz çamur havuzlarını ücretsiz olarak kullanabilir ya da isterseniz güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.
Çamur havuzlarındaki molamızdan sonra geri dönüş yoluna geçiyoruz. Teknelerle tekrar sazlık turu ardından ana teknemize transfer ve Marmaris'e geri dönüş. Marmaris'e geri dönüşümüz saat 19:30 gibi gerçekleşmektedir. Akyaka Dalyan turu için maalesef Akyaka merkezinden servisimiz bulunmamaktadır.
İrtibat numaralarımızı, rezervasyon ve ofisimizin konumunu aşağıda bulabilirsiniz.

Akyaka Dalyan Turu
    tursab-dds-10974

    İletişimde kalın


    Tatilmoni Turizm, Ticaret Odası ve TÜRSAB üyesi yasal bir seyahat acentesidir.

    Copyright © 2016 Tatilmoni Ltd. Şti.®