Fethiye Dalyan turu

Dalyan turu Fethiye, Fethiye kültür turları, Fethiye kaplumbağa sahili
8
9
10
11

Eşsiz güzelliğini geçmişten günümüze kadar saklamış olan bu belde tarihi ve görsel güzelliği ile Muğla’da en çok tercih edilen ve görülmek istenen yerler arasında gelmiştir. Fethiye Dalyan turu ile Köyceğiz gölünün Akdeniz ile birleşme noktasında olan bu doğal cenneti geziyoruz. İçerisindeki Antik Kral mezarları, İztuzu plajı, Doğal çamur banyoları ve Türkiye’deki en büyük Caretta Caretta kaplumbağaları üreme alanı olarak görülmek istenilen yerlerinden birisi olmuştur.

Fethiye Dalyan turu için ortalama 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu sonrasında göz kamaştıran güzellikteki köyceğiz köyüne geliyoruz ve burada çevre ve tarihi hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra göl tekneleri ile kısa bir yolculuk sonrasında Sultaniye çamur banyosuna geliyoruz burası Likya döneminden beri aktif olan ve en popüler çamur banyosu olarak bilinen Sultaniye çamur banyosunda verdiğimiz mola sırasında bu cilde faydalı olduğuna inanılan çamur banyosu yapabilir ve ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzundan yararlanabilirsiniz. Çamur banyosundan sonra göl kenarındaki Açık büfe restorana geçiyoruz.

Öğlen yemeği sonrasında iztuzu plajına doğru tekrar tekneler ile turumuza devam ediyoruz göl içerisinde giderken Kaya üzerine antik kral mezarlarını gözlemleme ve fotoğraf için kısa bir mola verildikten sonra dünyaca ünlü iztuzu plajına geliyoruz.

Burası Köyceğiz gölü ve Akdeniz’in birleşme noktasında bulunuyor 800 metre uzunluğundaki bu plaj aynı zamanda kaplumbağaların üreme ve bakım alanı olarak kullanıldığı için yüzme sırasında karşılaşmanız mümkün olabilir. Ortalama 1,5 saatlik yüzme molası sonrasında tekrar kanal etrafından dolaşarak geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Servis Güzergâhları yoğunluğa göre değişmektedir yer bilgisi hakkında rehberinizle görüşün.

Günler: Pazartesi – Çarşamba – Perşembe – Cuma – Cumartesi

Saati: 08:00 – 19:00 arasında

Ücrete Dahil Olanlar: Rehberlik, ulaşım, sigorta, çamur banyosu giriş ücreti, tekne turu, açık büfe öğle yemeği.

Dahil Olmayanlar: İztuzu Plajı giriş ücreti(3 tl),içecekler, isteğe bağlı kişisel harcamalar(kızarmış yengeç ve fotoğraf)

Yanınıza Almanız Gerekenler: Havlu, mayo, güneş kremi, güneş gözlüğü, kişisel harcamalar için bir miktar para

Tur Bitiş Saati: 18.30 – 19:00

3
6
7
5
Fethiye Dalyan turu
    tursab-dds-10974

    İletişimde kalın


    Tatilmoni Turizm, Ticaret Odası ve TÜRSAB üyesi yasal bir seyahat acentesidir.

    Copyright © 2016 Tatilmoni Ltd. Şti.®