Fethiye Dalyan Turu

Dalyan turu Fethiye, Fethiye kültür turları, Fethiye kaplumbağa sahili
8
9
10
11

Eşsiz güzelliğini geçmişten günümüze kadar saklamış olan bu belde tarihi ve görsel güzelliği ile Muğla’da en çok tercih edilen ve görülmek istenen yerler arasında gelmiştir. Fethiye Dalyan turu ile Köyceğiz gölünün Akdeniz ile birleşme noktasında olan bu doğal cenneti geziyoruz. İçerisindeki Antik Kral mezarları, İztuzu plajı, Doğal çamur banyoları ve Türkiye’deki en büyük Caretta Caretta kaplumbağaları üreme alanı olarak görülmek istenilen yerlerinden birisi olmuştur.

Fethiye Dalyan turu için ortalama 30 dakikalık bir otobüs yolculuğu sonrasında göz kamaştıran güzellikteki köyceğiz köyüne geliyoruz ve burada çevre ve tarihi hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldıktan sonra göl tekneleri ile kısa bir yolculuk sonrasında Sultaniye çamur banyosuna geliyoruz burası Likya döneminden beri aktif olan ve en popüler çamur banyosu olarak bilinen Sultaniye çamur banyosunda verdiğimiz mola sırasında bu cilde faydalı olduğuna inanılan çamur banyosu yapabilir ve ağır bir şekilde sülfür kokusu yayan birkaç sıcak su havuzundan yararlanabilirsiniz. Çamur banyosundan sonra göl kenarındaki Açık büfe restorana geçiyoruz.

Öğlen yemeği sonrasında iztuzu plajına doğru tekrar tekneler ile turumuza devam ediyoruz göl içerisinde giderken Kaya üzerine antik kral mezarlarını gözlemleme ve fotoğraf için kısa bir mola verildikten sonra dünyaca ünlü iztuzu plajına geliyoruz.

Burası Köyceğiz gölü ve Akdeniz’in birleşme noktasında bulunuyor 800 metre uzunluğundaki bu plaj aynı zamanda kaplumbağaların üreme ve bakım alanı olarak kullanıldığı için yüzme sırasında karşılaşmanız mümkün olabilir. Ortalama 1,5 saatlik yüzme molası sonrasında tekrar kanal etrafından dolaşarak geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

3
6
7
5

Tur Saatleri;

✅ Tur Günler : Pazartesi – Çarşamba – Perşembe – Cumartesi
✅ Otelden Alınış Saatleri: Likya World – 07:45 ⁄ Ölüdeniz – 08:00 ⁄ Hisarönü – 08:30 / Fethiye – 08:30 ⁄ Çalış – 09:00
✅ Tur Bitiş Saati : 18:00 – 18:30

Ücrete Dahil Servisler

👍 Tur Rehberliği
👍 Tur Aktivite sigortası
👍 Otelden ulaşım
👍 Çamur banyosu giriş ücreti
👍 Dalyan- İztuzu Tekne turu
👍 Açık büfe öğle yemeği

Ekstra Ücretli Olanlar

❌ Teknede İçecekler
❌ Fotoğraflar
❌ İztuzu Plajı giriş ücreti
❌ Kişisel harcamalar

Yanınıza Almanız Gerekenler

• Güneş kremi
• Mayo – Havlu
• Deniz terliği veya ayakkabısı
• Güneş gözlüğü
• Kişisel harcamalar için bir miktar para