Datça Sualtı Dünyası

Datça Sualtı Dünyası

Kuzeyden ve batıdan Ege deniziyle güneyden ise Akdeniz’le çevrelenen yanmada, koylara ve kıyılara karadan yol olmaması nedeniyle bakir kalmış, mavi yolculuk rotalarında üstünlük sağlamıştır. Amfora cenneti olan bu bölgede sular diğer denizlere göre daha berrak olduğundan ışığın daha derinlere ulaşmasını sağlayıp denizdeki yaşam çeşitliliğini artırmış ve bunlarla beslenen balık stokunun artmasını sağlamıştır. Bunun olumlu sonucu olarak büyük balıklan dalış sırasında çok miktarda görebilirsiniz.

30032020-013718-001

Derinlerde kayaların arasında birçok büyük Orfoz ve Lagos yuvaları olup, derin dalışı sevenleri için en temiz ve sakin bir dalış bonesidir.

İnce Burun, Üç kayalar, Diek’s Rocks Datça’da dalınması gereken dalış noktalan olup buralarda çok sayıda vatoz, orfoz, lagos, baraküda ve sinarit gibi sualtı canlıları ve Knidos’un amforalarını görebileceğiniz bir dalış bölgesidir.

İnce Burun:

Limana uzaklığı 45 dk. olan bu nokta dalış güzergâhı üzerinde en uzak yerdir. Derin dalış ve duvar dalışı için uygun bir dalış noktasıdır. İri orfoz ve lagos aileleriyle karşılaşabilir, birçok büyük balığı, kırık testi ve amforaları görebilirsiniz.

30032020-013745-001

Akvaryum:

Bu koy küçük ve sığ, dibi kumluktur. Çok çeşitli balık türlerini görebilir ayrıca kaya duvarlarındaki renkli çeşitli süngerler görsel bir şölen olüştürür.

Üç Taş:

Duvar 3 metreden başlayıp 55 metreye kadar devam eder. Bölge Stadını kumluk üzerinde bulunan ve 8 metre yüksekliğe sahip 3 büyük kayadan alır. Balık çeşitliliğinin bot olduğu, vatozlar ve büyük balıkları görebileceğiniz bir dalış noktasıdır.

Dick’in Kayası:

Kesif HollandalI Diek adında bir dalış merkezi sahibi tarafından bulunduğundan bu adla anılmaktadır. Resif 13 metreden başlayıp 35 metreye kadar devam eder. Burada eski birkaç amfora ve çapa vardır. Orfoz, Müren ve Akya görülebilir.

Datça Sualtı Dünyası
tursab-dds-10974

İletişimde kalın


Tatilmoni Turizm, Ticaret Odası ve TÜRSAB üyesi yasal bir seyahat acentesidir.

Copyright © 2016 Tatilmoni Ltd. Şti.®