TATİLMONİ TURİZM COVID-19 TEDBİRLERİ

TATİLMONİ TURİZM COVID-19 TEDBİRLERİ

TATİLMONİ TURİZM 2020 YAZ SEZONU VE TATİL İÇİN ALINAN

Sayın misafirlerimiz,

KORONA COVID–19 salgını ile ülkemiz genelinde yapılan mücadelede, vaka sayılarındaki düşüşler ve yapılan yeni resmî açıklamalar neticesinde normalleşme süreci başladı.

Tatilmoni turizm olarak misafirlerimiz güvenliği, sağlığı ve huzuru her zaman önceliğimizdir. Turizm Bakanlığı, Otelciler Birliği, Yerel Yönetimler ve Bilim Kurulu nezdinde belirlenen ve tarafımıza bildirilen tüm şartlar, önlemler ve tedbirler firmamız ve anlaşmalı olduğumuz diğer firmalar tarafından önemsenmekte ve gerekli tüm önlemler titizlikle incelenmekte ve gereği yapılarak alınmaktadır.

Öncelikli Uyarı: Covid-19 önlemler ve tedbirleri kapsamında ileriki aylarda resmi makamlar tarafında iyileşme, normalleşme süreci kapsamında yapılacak esnekler ya da alınacak ekstra önlemler revize edilerek sizlerle paylaşılacaktır. Nitekim alınan önlemler doğrultusunda mayıs ayı için yapılan rezervasyonlarımızın iptallerini ve tarih değişikliklerini yapmış bulunuyoruz.

Yeni normal hayatımıza uyum sağlamamız gereken bu bugünlerde, Tatilmoni turizm olarak tatiliniz süresince otellerimiz ve aktivitelerimizde aldığımız öncelikli önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz.

OTELLER KAPSAMINDA ALINAN ÖNLEMLER

Otel Kapasitesi

Önlemler çerçevesinde otellerimizdeki doluluk ve misafir kapasiteleri dönemsel olarak revize edilecek, sosyal mesafe korunabilecek şekilde misafir kapasiteleri belirlenecektir.

Otele giriş günü, dinlendirilmiş ve temizliği yapılmış odalara misafir alınacaktır. Odalar eski misafirlerin çıkışından belli saat ve süre sonunda yeni katılımcılarımızın kullanımına sunulacaktır. Sağlık ve güvenlik açısından bekleme sürelerine riayet edilecektir.

Odaların hazır olmadığı durumlarda; katılımcılarımızın odaları hazır olana kadar geçen sürede eşyaları otel emanet kısmında tutularak, kişilerin tercihlerine göre otelin restoran, havuz, güneşlenme alanı ya da sosyal alanlardan yararlanmaları sağlanacaktır.

Bellboy (Bavul taşıma) hizmeti verilmeyecektir. Sosyal mesafe ve güvenliğiniz için bavul taşıma hizmeti verilmemektedir.

Otellerimizde genel alanlara ve katlara dezenfekte noktaları kurulacaktır.

Resepsiyon bölümü, flex meteryal ile kapalı bölme olarak hazırlanacak ve görevlinin misafirler ile teması engellenecektir.

Personelimiz tarafından temassız ateş ölçer ile misafirlerimiz vücut sıcaklığı ölçümü yapılacak. Vücut sıcaklığının yanı sıra hastalık belirtileri (öksürük, ateş ve benzeri) gözlemlenen kişiler tespit edilerek en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilmeleri sağlanacaktır.

Oteldeki tüm ortak kullanım alanlarında maske kullanımı zorunlu olacaktır. Bunun için kişilere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Maskesi olmayan misafirler için organizasyon tarafından maske temin edilecektir.

Organizasyonlar kapsamında verilmesi gereken tüm bilgilendirmeler sosyal mesafenin korunacak şekilde gerçekleştirilecektir.

Restoran ve Ortak Kullanım Alanları

Havuz çevresi, güneşlenme alanı, restoran ve bar çevresinde sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenecek ve işaretlenecektir.

Havuz ilaçlamaları düzenli olarak her gün gerçekleştirilmekte, kayıt altına alınmakta ve havuzdan su alınarak kontrol edilmektedir.

Masalarda ve serviste kullanılan bıçak, çatal ve kaşık tek kullanımlık ambalajda servis edilecektir. Tuzluk ve biberlik setleri yerine tek kullanımlık kürdan, şeker, tuz, karabiber kullanıma sunulacaktır.

Yiyecek-İçecek ünitelerinin giriş bölümünde el dezenfektanı bulunacaktır.

Havuz başında bulunan şezlong ve şemsiyeler sosyal mesafe kuralları çerçevesinde düzenlenecektir.

Sosyal mesafe ile ilgili yönlendirme materyalleri otel içerisinde ve genel alanlarda kullanılacaktır. Oturma ve bekleme düzeni bu çerçevede düzenlenecektir.

Genel alanlar, kolidorlar, havuz başı, genel alanlar ve restaurant bölümü dezenfeksiyon cihazları UVL cihazları ile sürekli dezenfekte edilecektir.

Kahvaltı ve diğer öğünler, içecekler kullan at materyaller ile servis edilecektir. Personel tarafından masaya servis yapılacaktır.

Konaklama ve Temizlik Hizmetleri

Detaylı oda temizliği 3 günde bir yapılacak olup, detaylı temizlik sırasında çarşaf, nevresim, havlu vb. materyaller değiştirilecektir. Oda temizliğini daha sık talep eden misafirlerimiz için yeni temizlik planlaması yapılacaktır.

Oda temizliği sırasında dezenfeksiyon cihazları UVL cihazı ile anti-virüs ve anti-bakteriyel temizlik uygulanacaktır.

Odalarda bulunan havlu, çarşaf, yastık kılıfı vb. materyaller 90 derecede ve özel solüsyonlar ile dezenfekte edilecek ve her bir materyal yüksek ısı ile ütülenecektir.

Odalardaki televizyon ve klima kumandaları her katılımcımız otelden ayrıldığında dezenfekte edilecektir.

Klimaların filtreleri düzenli aralıklarla temizlenerek dezenfekte edilecek ve kayıt altına alınacaktır.

Çalışan Personeller

Personelin çalışma sürecinde sağlık kontrollerine ekstra özen gösterilecektir.

COVID-19 kapsamında güvenlik ve sağlık tedbirleri bütün personellerimiz tarafından eksiksiz olarak yerine getirilecektir. Personele maske ve eldiven kullanımı zorunlu olacaktır.

Otel personeli gün içerisinde sürekli olarak temassız ısı ölçerler ile kontrol edilecek ve kayıt altına alınacak.

Temizlik personel, özel kıyafetler ile temizlik işlemlerini gerçekleştirecek. Maske, tulum ve gerekli tüm ekipmanların giyilmesi zorunlu tutulacaktır.